AEL – osaamisella kilpailukykyä


Taitotalo syntyi, kun AEL ja Amiedu yhdistivät voimansa Alan suurimpana toimijana meillä on pitkä historia muuttuvan maailman koulutustarpeisiin vastaamisessa. Koulutustarjontamme ja asiantuntijaverkostomme on toimialan laajin. Asiakkuudenhoitomallissamme on panostettu siihen, että yrityksille ja opiskelijoille on ainutlaatuiset puitteet kehittää prosessejaan ja käytännön osaamistaan. Taitotalon omistavat Ami-säätiö sr ja Ammattienedistämislaitossäätiö AEL sr


Asiantuntijat

Lassila Ilkka

Lassila Ilkka

koulutusasiantuntija

prosessiturvallisuus, säteilyturvallisuus

p. 050 544 8524

Paloniemi Rainer

Paloniemi Rainer

koulutuspäällikkö

turvallisuus

p. 050 547 2724

Toivanen Eero

Toivanen Eero

koulutuspäällikkö

kone ja metalli

p. 0500 419 607


Yhteistyössä

Centria Ammattikorkeakoulu Lappia Ammattiopisto JEDU Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä OAMK Oulun Ammattikorkeakoulu Rakennusteollisuuden Koulutuskeskus RATEKO Keskipohjanmaan Koulutusyhtymä Kajaanin Ammattikorkeakoulu Oulun Yliopisto Lapin Ammattikorkeakoulu Oulun seudun koulutuskuntayhtymä PSK-Aikuisopisto Koulutuskeskus Brahe Rastor Taitotalo