Oulun seudun koulutuskuntayhtymä (Osekk)

Oulun seudun koulutuskuntayhtymä Osekk vastaa opiskelijoiden ja työelämän osaamistarpeisiin Pohjois-Suomessa. Osekk järjestää työelämäläheisiä koulutuspalveluja tulevaisuuden haasteita ennakoiden. Osekkin koulutuspalvelut toteuttaa Oulun seudun ammattiopisto

Oulun seudun ammattiopisto OSAO on monialainen ammattiopisto, joka kouluttaa osaavia ammattilaisia työmarkkinoille. OSAO tarjoaa aina ajantasaista ja työelämän tarpeisiin vastaavaa koulutusta. Vetovoimaltaan, toiminnan laajuudeltaan ja tuloksiltaan OSAO sijoittuu ammattiopistojen kärkeen Suomessa.

Koulutustoiminnan ydin on palvella alueen elinkeinoelämää tarjoamalla sille osaavaa ja koulutettua työvoimaa. Osekkissa ennakoidaan jatkuvasti elinkeinoelämässä tapahtuvia muutoksia ja koulutustarjonta suunnataan alueen tarpeen mukaisesti. Yhteistyö työelämän kanssa on arkipäivää. Siitä hyvinä esimerkkeinä ovat työssäoppiminen, ammattiosaamisen näytöt, tutkintotilaisuudet, yritysten henkilöstökoulutukset sekä yhteiset kehittämishankkeet.

Oulun seudun koulutuskuntayhtymä (Osekk)

Kiviharjuntie 6, 90220 Oulu

Puhelinvaihde: 040 1415 140

http://www.osekk.fi

Yhteyshenkilöt yrityskoulutuksissa

Tiina Kuokka

Tiina Kuokka

Aikuiskoulutuspäällikkö

aikuiskoulutukset, yrityskoulutukset, henkilöstökoulutukset

p. 050 563 7544


Asiantuntijat

Erkki Valkonen

Erkki Valkonen

lehtori rakennusala

Lehtori, talonrakennus

p. o5o-3174836

Esa Lahtela

Esa Lahtela

koulutuspäällikkö

Kone- ja tuotantotekniikka

p. +358 50 570 8759

Ilari Alatalo

Ilari Alatalo

Juha Sirviö

Juha Sirviö

Lehtori

Sähkö- ja automaatiotekniikka

p. 0505406557

Seppo Kuusikko

Seppo Kuusikko

Veli-Pekka Raatikka

Veli-Pekka Raatikka


Yhteistyössä

Centria Ammattikorkeakoulu Lappia Ammattiopisto JEDU Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä OAMK Oulun Ammattikorkeakoulu Rakennusteollisuuden Koulutuskeskus RATEKO Keskipohjanmaan Koulutusyhtymä Kajaanin Ammattikorkeakoulu Oulun Yliopisto Lapin Ammattikorkeakoulu Oulun seudun koulutuskuntayhtymä PSK-Aikuisopisto Koulutuskeskus Brahe Rastor Taitotalo