Korkean paikan työskentely, AEL

Kategoria
Laatu, turvallisuus ja ympäristö

Paikkakunta
Helsinki

Koulutuksen sisältö

Koulutuksessa perehdyt turvallisiin käytäntöihin korkealla paikalla tehtävässä työssä. Kurssipäivän aikana käydään läpi korkealla työskentelyyn liittyvät säädökset, turvalliset työtavat sekä oikeat välineet ja niiden käyttö. Koulutukseen kuuluu turvavaljaiden kanssa tehtävät käytännön harjoitukset ja kirjallinen koe.

Ohjelmassa

  • turvallinen työskentely

  • pykäläviidakko

  • turvavaljaat ja niiden käyttö

  • turvatoimet

  • pelastaminen

  • varusteiden tarkastus ja huolto

    Koulutukseen kuuluu myös turvavaljaiden kanssa tehtävät käytännön harjoitukset ja kirjallinen koe. Koulutuksessa käytetään korkean paikan työskentelyn säädösten mukaisia ja työhön soveltuvia valjaita. Halutessasi voit ottaa myös omat valjaat mukaan.


Yhteyshenkilö
Lassila Ilkka, 050 544 8524, Taitotalo

Linkki ilmoittautumiseen

Koulutus alkaa
11.02.2020
Koulutus päättyy
11.02.2020
Haku päättyy
28.01.2020
Hinta
580 (+ alv 24 %)€
Laajuus
1 päivä


Yhteistyössä

Centria Ammattikorkeakoulu Lappia Ammattiopisto JEDU Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä OAMK Oulun Ammattikorkeakoulu Rakennusteollisuuden Koulutuskeskus RATEKO Keskipohjanmaan Koulutusyhtymä Kajaanin Ammattikorkeakoulu Oulun Yliopisto Lapin Ammattikorkeakoulu Oulun seudun koulutuskuntayhtymä PSK-Aikuisopisto Koulutuskeskus Brahe Rastor Taitotalo